Dlaczego ciągle masz ochotę na słodycze?

Każda kobieta chciałaby mieć szczupłą i zgrabną sylwetkę. Jednak nie każdej z nas udaje się osiągnąć taki efekt. Często winne są słodycze… a raczej brak silnej woli w stosunku do słodkich przekąsek! U niektórych kobie, pragnienie zjedzenia czegoś słodkiego jest tak silne, że nie uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Za taki stan rzeczy może odpowiadać wiele rożnych czynników.

Po pierwsze: niskokaloryczna dieta
Najczęściej popełniany błąd! Restrykcyjne ograniczenia kaloryczne nie przyczynią się do szybszej utraty kilogramów.. Wręcz przeciwnie! Organizm dostaje zbyt małą dawkę pożywienia. Za małą, aby prawidłowo funkcjonować! Metabolizm zaczyna zwalniać, tarczyca świrować, a my? Tyć zamiast chudnąć! Jesteśmy grubi, źli i głodni… I tak koniec końców.. nasze odchudzanie kończy się „napadem” na słodycze!
Zbyt długie odstępy pomiędzy posiłkami
Śniadanie jesz o 8… a później? Długo, długo nic… Obiad około godziny 18! Tragedia! Nic dziwnego, że ciągle masz ochotę na słodycze. Jedząc regularnie, co 3 godziny, Twój organizm jest przyzwyczajony do tego, że za jakiś czas otrzyma dawkę energii. Brak jej (przez dłuższy czas) skutkuje większą ochotą na słodkości.
Nuda, nuda, nuda
Nudzi się? Masz zbyt dużą ilość wolnego czasu? I co zaczynasz robić? Jeść!!! Siedzisz przed telewizorem i machinalnie sięgasz po coś niezdrowego. W końcu jedna kosteczka czekoladki nie zaszkodzi. Szkoda tylko, że z jednej kosteczki robi się kilka tabliczek!
Zrób badania krwi
Kiedy robiłaś morfologię? Nie pamiętasz? Błąd! Ochota na słodkie przekąski może wynikać z niedoboru niektórych witamin i minerałów. Dlatego warto się przebadać! Jeżeli masz ochotę na czekoladę, to potrzebujesz magnezu! Niekoniecznie tego pochodzącego z czekolady! Spójrz na poniższe proporcje:
100 g czekolady mlecznej zawiera 580 kalorii i 55% tłuszczu!!! Oczywiście tego niezdrowego palmowego, utwardzonego i 63 mg magnezu. Dla porównania w litrze wody mineralnej Muszynianka znajdziemy aż 142 mg magnezu 0% tłuszczu i 0% kalorii!

No votes yet.
Please wait...

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*