Jak odżywiać się zdrowo będąc studentem?

Legenda na temat studenckiego jadłospisu krąży od lat. Student, czyli osoba wiecznie głodna i… biedna. Wielu z nich tłumaczy się, że odżywia się niezdrowo, bo nie ma pieniędzy! Sama byłam studentką i wiem jak to jest… Co miesiąc skrupulatnie liczyłam budżet i dzieliłam pieniądze metodą „to na to, a tamto na to”. Nawet nie wiecie, albo i wiecie z autopsji, jak bardzo bolało mnie serce, gdy na paragonie widniała kwota 50 zł – za zakupy na parę dni… I jak żyć? 😀

Wbrew pozorom zdrowe jedzenie nie jest droższe od tego niezdrowego. Po drugie, nie wymaga nie wiadomo jakich umiejętności kulinarnych i pokładów czasu.

Dla przykładu:
Paczka ryżu kosztuje 1,89 – hamburger w McDonaldzie 3,50.
Paczka ryżu wystarczy na przygotowanie kilku obiadów, hamburger jednorazowo zaspokoi głód.. O ile można tak powiedzieć.

Po prostu musisz wdrożyć w życie kilka prostych zasad!
– zacznij przeglądać gazetki z supermarketów. Dzięki nim dowiesz się, jakie produkty są aktualnie w promocji. Nie chce Ci się tego robić? Nie ma problemu. Pewnie każdy z Was ma Facebooka? Znajdziecie na nim fanpage Student Oszczędza, na którym administrator codziennie wrzuca informacje na temat przecen.
– zacznij jeść sezonowo. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i zyskasz zdrowie! Jeśli akurat jest zima i nie ma sezonu na Twoje ulubione warzywa i owoce, zakoleguj się z mrożonkami. Po co kupować kalafiora za 7 zł, jak mrożony kosztuje niecałe 3zł?!


W następnym wpisie podam kilka przepisów na zdrowe, studenckie (nie rujnujące kieszeni) dania!

No votes yet.
Please wait...

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*