Odchudzanie zaczyna się w głowie!

Jak zacząć odchudzanie w głowie?

Odchudzanie zaczyna się w głowie – pewnie już to słyszałaś. Trudno się z tym nie zgodzić! Najpierw musimy zrobić porządek w głowie, dopiero później możemy zacząć odchudzanie. No pomyśl, jakie są źródła nadwagi? Najczęściej są to emocje! Jemy gdy jesteśmy smutni, jemy gdy jesteśmy szczęśliwy.. Dlatego wyjmij zeszyt i napisz:


Dla kogo się odchudzasz? Jeśli dla kogoś – dla męża, dla opinii koleżanek.. to raczej jesteś skazana na porażkę! Najważniejsza w tym wszystkim jesteś Ty i Twoje zdrowie, bo to właśnie dla niego powinnaś się zmienić.


Jakie są Twoje priorytety? Chcę schudnąć bo… chcę być zdrowsza, bardziej się sobie podobać, poczuć się lepiej, chcę dobrze wyglądać na plaży, na własnym ślubie itd.
Jaki jest Twój cel? Chcę ważyć tyle i tyle, chcę mieć takie, a takie wymiary, chcę wrócić do wagi sprzed ciąży… itd.


Jak będzie wyglądało Twoje odchudzanie? Odchudzanie podziel na kilka etapów.

  • Etap I: zmiany. Przyjrzyj się swojej diecie i zacznij wprowadzać zmiany. Wyeliminuj niezdrowe produkty.
  • Etap II: wiemy, co robiłyśmy źle. Wyciągamy wnioski i zaczynamy chudnąć!
  • Etap III: osiągnęłyśmy wymarzoną wagę i zaczynamy zdrowo żyć! Raz na jakiś czas pozwalamy sobie na niezdrowe przekąski, ale robimy to z umiarem!

Nagradzaj się – największą nagrodą będzie zdrowie i szczupła sylwetka! Jednak, co jakiś czas możesz robić sobie małe przyjemności. Oczywiście, nie mówię o nagradzaniu się słodyczami! Ale jakiś nowy ciuch, czy nowy gadżet? Pomyśl o tym.


Trzeba przygotować grunt – powiedz swoim najbliższym, że zaczynasz się odchudzać.

No votes yet.
Please wait...

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*