Pokrzywa indyjska – odchudza czy leczy? A może jedno drugie? Pora poznać prawdę!

Akcja – reakcja. Hasło: pokrzywa. Jakie są Wasze pierwsza skojarzenia? „Zielony chwast rosnący praktycznie wszędzie. Nie daj Boże w niego wpaść!”. Zgadłam? Śmiem twierdzić, że tak. Moje odczucia są podobne. Aczkolwiek jak się okazuje nie do końca słuszne. Albowiem pokrzywa nie tylko parzy, ale również leczy. Mało tego! Odchudza! Oczywiście nie ta, która rośnie u Ciebie za domem… A ta którą uprawia się na terenie odległych Indii..

Pokrzywa indyjska właściwości

To zioło, które swoim działaniem od lat budzi zainteresowanie naukowców. Jedni mówią, że łagodzi ból, zwalcza reumatyzm. Drudzy, że odchudza… A trzeci, że wspomaga pracę serca. Kto ma rację? Sprawdźmy!

Forskolin 

Pokrzywa indyjska wymienione wyżej właściwości ma zawdzięczać forskolinie. Jej działanie jest dość unikalne. Albowiem odbywa się na poziomie komórkowym. Zdaniem fitoterapeutów stymuluje aktywność neuroprzekaźników, uruchamiając tym samym procesy przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz antydepresyjne. Z kolei przeciwnicy tej teorii twierdzą, że pobudza produkcję insuliny oraz sprzyja rozbijaniu komórek tłuszczowych. Wyniki badań są naprawdę sprzeczne.

  • Naukowcy z Baylor University w stanie Teksas przeprowadzili eksperyment na grupie 23 kobiet zmagających się z otyłością – 11 podawano 250 mg ekstraktu z pokrzywy indyjskiej dziennie, a 12 placebo. Test trwał niecałe trzy miesiące. Po upływie tego czasu nie zaobserwowano jakiegokolwiek wpływu forskoliny na na przebieg procesu odchudzania. Uczestniczki traciły na wadze w takim samym tempie.
  • Do całkiem odmiennych wniosków doszli badacze z z University of Kansas, którzy w przeciwieństwie do swoich kolegów skupili się na mężczyznach, a nie na kobietach…. Ku zdziwieniu wszystkich u części z nich zaobserwowano zmniejszenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej. Autorzy tego eksperymentu uznali forskolinę za potencjalny czynnik terapeutyczny. Aczkolwiek w dalszym ciągu z i ust nie padło stwierdzenie: pokrzywa indyjska odchudza.

Wniosek nasuwa się sam: kup pokrzywę indyjską i sprawdź jej działanie na sobie.

Pokrzywa indyjska apteka, forskolina apteka, forskolin apteka

Jedynym słusznym miejscem zakupu jest apteka. Cena pokrzywy indyjskiej sprzedawanej w Internecie jest horrendalnie wysoka!

 

Patrzę i oczom nie wierzę! 1029 złotych za opakowanie?! Pomylili się czy co?

Pokrzywa indyjska forum

Opinie konsumentów są równie sprzeczne, co wyniki badań. Jedni polecają, drudzy wręcz przeciwnie.

 

Pokrzywa indyjska – czy warto?

Pytanie na które ciężko odpowiedzieć. Z jednej strony tak, a z drugiej nie. Wszystko zależy od tego, jaki cel chcesz osiągnąć. Wzmocnić organizm? Poprawić funkcjonowanie tarczycy? Zakup pokrzywy indyjskiej może okazać się dobrą decyzją. Natomiast jeśli zależy Ci na schudnięciu…Hm… Wróć proszę do poprzedniego akapitu, rozwiązanie przyjdzie samo.

Pokrzywa indyjska – alternatywa

Na rynku farmaceutycznym nie brakuje suplementów odchudzających o naukowo udowodnionym działaniu. Jednym z nich jest African Mango.

African Mango działanie

African Mango to preparat, który został poddany niejednej próbie badawczej. Jego działanie testował słynny na cały świat dr Mehmet Öz, prowadzący show „Doktor Oz radzi”, któremu mimo nienagannej sylwetki udało się zrzucić kilka kilogramów. Zasługa restrykcyjnej diety? Skąd! Ekstraktu z pestek afrykańskiego mango, który w dziedzinie odchudzania nie ma sobie równych. Pomoże pokonać zarówno otyłość, jak i nadwagę.

African Mango skład

Ekstrakt z pestek afrykańskiego mango charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika oraz wielu innych, istotnych z punktu odchudzania składników:

  • antyoksydanty
  • przeciwutleniacze
  • aminokwasy egzogenne
  • witaminy i minerały

Co oczywiście znajduje odzwierciedlenie na naszej wadze. Osoby suplementujące  African Mango chudną dwa razy szybciej w porównaniu do tych, którzy skupiają się tylko i wyłącznie na liczeniu kalorii czy uprawianiu aktywności fizycznej!

African Mango opinie

Opinie konsumentów nie pozostawiają żadnych wątpliwości. African Mango to skuteczne wsparcie odchudzania.

African Mango opinie lekarzy 

W życiu nie ma cenniejszej wartości niż zdrowie, dlatego zakup tabletek African Mango warto skonsultować ze specjalistą. Wspomniany dr Oz jest zachwycony ich działaniem, poleca je wszystkim swoim pacjentom! Polscy lekarze mają podobne zdanie. Ekstrakt z pestek afrykańskiego mango uważają za prawdziwą skarbnicę zdrowia. Doceniają nie tylko jego właściwości odchudzające, ale również zdrowotne! Twierdzą, że dzięki African Mnago możemy:

  • wzmocnić odporność organizmu
  • usprawnić pracę jelit
  • zapobiec przedwczesnemu starzeniu się organizmu

African Mango gdzie kupić?

Choć zakup pokrzywy indyjskiej w Internecie był chybionym zakupem, w przypadku African Mnago okazuje się jedynym słusznym. Preparaty sprzedawane w aptekach czy sklepach zielarskich zawierają zbyt małą dawkę ekstraktu z pestek afrykańskiego mango. Jeśli zależy Ci na naprawdę dobrych efektach, zamów tabletki od oficjalnego dystrybutora. Link do jego strony internetowej znajdziesz tutaj.

No votes yet.
Please wait...

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*