Szczupła sylwetka – jak ją osiągnąć?

Styl życia osób szczupłych różni się znacząco od tego, któremu hołdują Ci zmagający się z nadwagą. Wbrew powszechnie panującej opinii, nadprogramowe kilogramy nie biorą się z powietrza a z nadmiernej ilości jedzenia! Nie bez znaczenia jest również codzienna aktywność fizyczna. Okazuje się, że panie o nienagannej figurze czas wolny poświęcają na uprawianie sportu. Z kolei te, które narzekają na wystające fałdki leżą na kanapie. Zaskoczeni? Nie sądzę. 😉

Chciałabyś przejść na jasną (szczupłą) stronę mocy, ale nie wiesz jak to zrobić? Poniżej znajdziesz listę zasad, które ułatwią Ci ten proces. Szczupła sylwetka jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Tylko i wyłącznie od Ciebie zależy, jak wykorzystasz informacje zamieszczone w poniższym tekście! Nie ma na co czekać, lato tuż tuż. Zaczynamy!

Szczupła sylwetka – czy to zasługa genów?

Na pewno słyszałaś o teorii- grubych kości. To jedna z najczęściej powielanych wymówek w kwestii odchudzania.  Kobiety zmagające się z nadwagą twierdzą, że ich szczupłe koleżanki dostały taką figurę w genach. Bzdura! Nasz wygląd zależy w zaledwie 30% od kodu DNA. O wiele większe znaczenie mają nawyki, które wpoili nam nasi rodzice. Jestem przekonana o tym, że jeśli w dzieciństwie spędzałaś czas na  świeżym powietrzu, unikałaś słodyczy i fast-foodów czytasz ten wpis z czystej ciekawości, a nie potrzeby zmian!

Szczupła sylwetka kontra aktywność fizyczna

Szczupłych osób nie trzeba namawiać na spacer czy basen. Aktywność fizyczną traktują jako przyjemność, a nie przykry obowiązek! Jak przekonać się do sportu? Trzeba znaleźć taką dyscyplinę, której uprawianie będzie sprawiać nam przyjemność. Jeśli będziesz  katować się tą której nienawidzisz, skapitulujesz prędzej niż myślisz!

Szczupła sylwetka kontra jedzenie

Szczupli ludzie zwracają uwagę na to, co ląduje na ich talerzu. Wystrzegają się tłustych i kalorycznych dań. Wbrew pozorom, nie liczą obsesyjnie kalorii. Po prostu wiedzą, które produkty im nie zaszkodzą. Dbają również o to, aby jeść regularnie. Taki styl żywienia pozwala uniknąć napadów wilczego głodu, które zazwyczaj kończą się wizytą na dziale „słodycze”.

Szczupła sylwetka kontra małe przyjemności

Tak jak wspominałam, szczupłe osoby nie liczą kalorii. Starają się jeść zdrowo. Aczkolwiek bez jakiś przesadnych restrykcji. Nie pogardzą imieninowym sernikiem czy urodzinową czekoladką. Wszystko jest dla ludzi. Jedyne o czym musimy pamiętać, to zdrowy rozsądek!

Szczupła sylwetka kontra sposób myślenia

Szczupli ludzie jedzą po to aby żyć, a nie po to umrzeć! Hołdują zasadzie – jesteś tym, co jesz. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zdrowe jedzenie poprawia jakość życia. Jest gwarantem:

  • dobrego nastroju
  • większej odporności
  • mocnych i lśniących włosów oraz twardych paznokci
  • młodego wyglądu

 

No votes yet.
Please wait...

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*