Uważaj na to co pijesz! Te napoje mogą tuczyć!

Przejście na dietę wiąże się przede wszystkim ze zmianą nawyków żywieniowych. W pierwszej kolejności skupiamy się na wyeliminowaniu takich produktów jak słodycze czy fast-foody. Wiele osób decyduje się również na ograniczenie pieczywa, zupełnie zapominając o tym, że jedną z największych bomb kalorycznych są napoje! Podstępne, smaczne i słodkie potrafią zrujnować każdą dietę! Sprawdź, od których powinnaś się trzymać z daleka!

Pasteryzowane soki owocowe

Źródło witamin i minerałów? Dobre sobie! Znajdziesz w  nich głównie cukier! Jedna szklanka zawiera aż 6 łyżeczek! Wyobrażasz sobie kawę lub herbatę z taką ilością cukru? No widzisz, a sok pijesz i to litrami! Porcja (250 ml) to 100 dodatkowych kalorii! Skończysz na jednej? Wątpię!

Coca Cola

To nie tylko cukier, ale również multum konserwantów i sztucznych barwników! Wystarczy spojrzeć na skład:  karmel E 150 d, regulator kwasowości: kwas ortofosforowy. Normalnie samo zdrowie!

Jogurt pitny

Co ty gadasz? Przecież jogurty są zdrowe! Owszem są, ale tylko te naturalne. Owocowe potrafią „zabić”. Nie tylko składem, ale również zawartością cukru! Mają go więcej niż coca cola! Aż 8 łyżeczek na porcję!

Smakowa woda niegazowana

Niby woda, a kalorie ma….60 kcal na szklankę i mnóstwo cukru… Mm… pyszności!

Kawa. Czy kawa tuczy? 

Niby taka zdrowa, niby przyspiesza odchudzanie… a jednak tuczy! Nie chodzi oczywiście o mocne espresso, a o napój przygotowany na bazie pełnotłustego mleka i bitej śmietany! Chcesz schudnąć? Zrezygnuj z tego świństwa!

Alkohol

Wiele osób uważa, że alkohol nie ma kalorii. Mało tego! Spala tłuszcz! W końcu po suto zakrapianej imprezie waga pokazuje mniej. Owszem, to prawda. Aczkolwiek jest efekt nadmiernego odwodnienia organizmu, a nie utraty tłuszczu!

  • Szklana piwa- 108 kcal
  • Kieliszek wódki- 55 kcal
  • Lampka wina kalorie- 100 kcal

Tragedii nie ma, ale kto z nas poprzestanie na jednej porcji? Tylko nieliczni… Do tego dochodzą takie przekąski jak: czipsy, słodycze, fast-foody. Nadwyżka kaloryczna gwarantowana.

 

No votes yet.
Please wait...

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*